Квітка Цісик

Співачка з родини українських емігрантів, що прославилася в США як виконавиця блюзу та рекламних джинґлів, а серед діаспори — як популяризаторка української музики.
1953–1998
Шрифт:
Mak (Black)
Дизайнер(ка):
Коли чоловік-американець попросив Квітку Цісик поставити йому українські пісні, вона розгубилася — жодних записів у США не було.
А потім зрозуміла, що має записати таку платівку сама.
У 1970-х співачка із родини українських емігрантів завдяки наполегливій праці стала зіркою джинґлів, а пісня, яку виконала Цісик, отримала «Оскар». Коли Квітка Цісик зайнялася популяризацією української культури, це не принесло їй доходу. Навпаки, запис двох україномовних альбомів обійшовся їй майже у $200 тисяч. Але Цісик вважала важливим донести глибину й емоційну силу української музики до американців.

Квітослава Цісик, або Кейсі, як її знали у США, народилася 1953 року в Квінзі — одному з найбільш етнічно різноманітних округів Нью-Йорка. Її родина покинула Україну, втікаючи спочатку від війни, а потім і від радянської влади. Батько, Володимир Цісик, був концертмейстером Львівського оперного театру.
Родина Цісиків цінувала традиції: вдома вони спілкувались українською, дітей віддали до Школи українознавства та до української скаутської організації «Пласт».

Грати на скрипці дівчинка навчилася, коли їй було 5 років. Юна Цісик сподівалася побудувати кар’єру оперної співачки, але рання смерть її батька залишила сім’ю без джерела доходу. Тож дівчина почала виступати в клубах і розсилати свої записи рекламним агентствам у надії, що її помітять продюсери. І не прогадала. Вже невдовзі вона записувала джинґли для Burger King, American Airline, Coca-Cola та Mcdonald's, а офіційним голосом Ford Motors взагалі була протягом 16 років.
Саундтрек до фільму «Ти — світло мого життя», записаний Квіткою, отримав «Оскар».

У 1980-х Цісик записала два компакт-диски: Kvitka — з українськими народними піснями, і Two colors — з українськими народними та сучасними піснями про кохання.
Вона витратила великі гроші, аби забезпечити високу якість звучання, залучила видатних музикантів та зробила все можливе, щоб її вимова була правильною. Пісні для першого альбому Квітка Цісик обирала разом з мамою та сестрою. Обидва альбоми користувалися популярністю серед українських емігрантів, але в Україні слухати їх було небезпечно.

Записи пісень, які зробила Квітка Цісик власним коштом, допомогли розворушити діаспору.
У 1988 році в Канаді на українському музичному фестивалі вперше нагородили артистів за внесок у розвиток сучасної української музики. Квітка Цісик здобула чотири призи. Пісень, які емігрантам співали вдома батьки, у такій якості та з таким виконанням ще не було.
Співачка хотіла приїхати з концертом в Україну після здобуття незалежності, але цей задум так і не здійснився. Вона померла від раку в 44 роки.
Шрифт:
Mak (Black)
Наступна літера та подія

Квітка Цісик
Проєкт у
соцмережах
Щедрик

Пересопницьке Євангеліє

Чорнобильська катастрофа

Квітка Цісик

«Енеїда» Котляревського

Фальц-Фейн та «Асканія»

Хрещення Русі

Конституція Орлика

АН-225 «Мрія»

«Пливе кача по Тисині…»

Запорізька Січ

Кримські татари, караїми та кримчаки

«Пливе кача по Тисині…»

«Лісова пісня»

Українські січові стрільці

Українські січові стрільці

Маріуполь

Данило Галицький

Хрещення Русі

«Як умру, то поховайте...»

Голодомор

Конституція Орлика

Запорізька Січ

«Енеїда» Котляревського

Шлях із варяг у греки

Пересопницьке Євангеліє

Хрещення Русі

Чорнобильська катастрофа

АН-225 «Мрія»

«Енеїда» Котляревського
