Данило Галицький
Єдиний король в історії України. Завдяки своєму титулу зміг підвищити авторитет української держави та зумовив її інтеграцію в європейську спільноту.
1201–1264
Шрифт:
Almaz (Bold)
Дизайнер(ка):
Данило Романович відновив і розбудував Галицько-Волинське князівство, створене його батьком. Він зумів об’єднати під своєю владою значну частину етнічних земель (зокрема, Київське князівство) та побудувати міста Хелм і Львів. Данило Галицький запрошував туди ремісників та купців із Польщі, Німеччини й інших земель Русі-України, а ті працювали на користь держави під його заступництвом.
Через місто Дорогочин, яке також відновив Данило, місцеві купці мали вихід до одного з найбільших торговельних центрів того часу — польського міста Торунь.
Щоб ефективніше захищати князівство, він подбав про укріплення старих міст і зведення фортець нового типу (вони були розташовані на горбах з кам’яними стінами). За його правління відбулась і реорганізація українського війська: сформувалася піхота та переозброїлась кіннота з акцентом на важке озброєння.
Головним викликом Данила Галицького стала кровожерлива Золота Орда, яка вимагала данину та загони князівства для власних походів.
Сподіваючись на підтримку та захист, Данило прийняв від Папи Римського Іннокентія IV пропозицію коронації у 1253 році. На жаль, корона не допомогла побороти Золоту Орду, однак зрівняла його у правах з іншими коронованими особами Європи та увійшла в історію.
Галицько-Волинське князівство завдяки Данилові не лише продовжило традиції української державності, а й затвердило у своїй політиці подальший європейський вектор розвитку.
Ще одна спадщина короля Данила — синьо-жовті кольори для національного прапора. Перше застосування такої гами походить від герба Галицько-Волинського князівства.
В українській історії Данило Романович завжди стоятиме пліч-о-пліч з видатними представниками його династії — Володимиром Великим, Ярославом Мудрим і Володимиром Мономахом, — але залишатиметься єдиним визнаним королем серед князів.
Шрифт:
Almaz (Bold)
Наступна літера та подія
Данило Галицький
Проєкт у
соцмережах
Щедрик
Їжак протитанковий
«Лісова пісня»
Референдум 1991 року
Щедрик
Фальц-Фейн та «Асканія»
Кримські татари, караїми та кримчаки
Хрещення Русі
«Енеїда» Котляревського
Маріуполь
Запорізька Січ
«Лісова пісня»
Кримські татари, караїми та кримчаки
Данило Галицький
Іван Франко
Українські січові стрільці
Голодомор
Іван Франко
Воля
«Лісова пісня»
Голодомор
АН-225 «Мрія»
Будинок «Слово»
Воля
«Енеїда» Котляревського
Пересопницьке Євангеліє
Фальц-Фейн та «Асканія»
«Як умру, то поховайте...»
Іван Франко
Пересопницьке Євангеліє