АН-225 «Мрія»
Найбільший і найпотужніший літак у світі. Знищений росіянами в Гостомелі під час нападу на Україну.
1988–2022
Шрифт:
Fixel Font (Display Bold, Alternatives)
Дизайнери:
АН-225 — справжня гордість вітчизняної інженерії. Його створювали для перевезення об’єктів космічної промисловості, надважких і надгабаритних вантажів до 250 тонн. У перші дні повномасштабної війни «Мрію» знищила російська армія. Після цього образ української пташки почали використовувати по всьому світу задля підтримки українців.
Усе почалося з середини 1970-х років, коли радянська влада планувала будівництво великих космічних літальних апаратів небувалої ваги. Тоді жоден транспорт не міг доставляти їх на далекі відстані. Це підштовхнуло конструкторів заводу «Антонов» розпочати роботу над майбутньою легендою.
30 листопада 1988 року народжується АН-225 і той самий напис «Мрія» на його борту, нанесений напередодні вночі.
«Мрія веде нас уперед і ніколи не зникне, поки жива людина на планеті. І якщо народився літак на українській землі, нехай несе на своєму борту слово з її мови», — сказав у той день авіаконструктор Петро Балабуєв.
Перший політ «Мрія» здійснила за місяць із заводського аеродрому в столичному Святошино, а через рік — побила світовий рекорд, піднявши у повітря 156,3 тонни. Після цього протягом року літак встановив ще 110 світових рекордів за вантажопідйомністю, швидкістю та висотою. У 2004-му рекордів було вже 240, за що Міжнародна федерація повітроплавання внесла АН-225 до Книги рекордів Гіннеса — безпрецедентний випадок в історії авіації.
Довкола літака збиралися величезні черги прихильників: у Франції, на 38-му Міжнародному аерокосмічному салоні, на авіашоу в канадському Ванкувері, на виставці у Празі та багатьох інших.
Останні 20 років АН-225 здійснював ще й численні гуманітарні місії — доставляв необхідні вантажі до місць, що постраждали від землетрусів, цунамі й ураганів. Так, наприклад, у 2003 році «Мрія» брала участь в перевезенні обладнань для гуманітарних місій в Іраку, а у 2010 — на замовлення уряду Японії доставила з Токіо велику будівельну техніку для ліквідації наслідків землетрусу на Гаїті.
Ан-225 пережив багато, але долав усі кризи та знову доводив — він унікальний і незамінний. Дійсно чорна сторінка біографії літака випала на 27 лютого 2022 року, коли російські війська атакували з повітря Гостомельський аеропорт і знищили найбільший у світі транспортний літак.
Але українську «Мрію» не зламати. І світ ще точно побачить, як найпотужніший у світі український літак підніметься в небо.
Шрифт:
Fixel Font (Display Bold, Alternatives)
Деталі:
АН-225 «Мрія»
Дизайнери:
Про шрифт:
Наступна літера та подія
АН-225 «Мрія»
Проєкт у
соцмережах
Щедрик
Їжак протитанковий
АН-225 «Мрія»
Будинок «Слово»
«Сміливі завжди мають щастя»
Фальц-Фейн та «Асканія»
Георгій Ґонґадзе
АН-225 «Мрія»
Воля
Кримські татари, караїми та кримчаки
Запорізька Січ
Конституція Орлика
Юзівка
Пересопницьке Євангеліє
«Сміливі завжди мають щастя»
Українські січові стрільці
Данило Галицький
«Як умру, то поховайте...»
Їжак протитанковий
Українські січові стрільці
Голодомор
Запорізька Січ
Воля
Їжак протитанковий
«Наша армія, наші хранителі»
Пересопницьке Євангеліє
Чорнобильська катастрофа
Воля
Будинок «Слово»
«Наша армія, наші хранителі»