Маріуполь
Місто-герой України. Майже знищене росіянами та з 2022 року тимчасово перебуває під окупацією.
Шрифт:
Mariupol Strong
Дизайнер(ка):
Новітня історія Маріуполя сповнена болю, руйнацій і страждань. Водночас місто показало приклад звитяги та незламності перед обличчям справжнього зла.
«Азовсталь» стала легендарною фортецею героїчних захисників України, де ті провели тижні в облозі.
Сьогодні Маріуполь практично повністю зруйнований російськими загарбниками, але віра у те, що місто буде звільнене і знову наповниться життям, не згасає.
Маріуполь — індустріальне приморське місто, яке було економічним серцем України. Росія зазіхала на нього від 2014 року — навіть спромоглася тоді ненадовго взяти місто під свій контроль, проте українські захисники відновили законну владу.
Після цих подій на Маріуполь чекали вісім років злагоди та розбудови під тимчасовим статусом обласного центру, отриманим через окупацію Донецька.
Попри те, що Маріуполь перебував у небезпечній близькості до лінії фронту, він зумів стати привабливим для інвесторів економічним осередком на сході України.
До повномасштабного вторгнення Маріуполь приносив до 8% ВВП, а незадовго до 24 лютого порт міста уклав мільярдну угоду з європейською компанією. Економічний добробут маріупольців і без того вражав: їхня середня зарплата не поступалася аналогічним показникам у містах ЄС.
Наш кровожерливий сусід не міг допустити, щоб у складі демократичної України Маріуполь став «вітриною українського Донбасу» — розвиненим містом з осучасненою інфраструктурою, ефективними громадськими та комунальними службами, великими прибутковими підприємствами.
Знищення Маріуполя — мабуть, історія також про заздрість. Це місто не було ідеальним, але там вирувало життя, відбувалися приголомшливі культурні заходи та будувалася економіка.
Облога Маріуполя — одна з найкривавіших сторінок російсько-української війни. Місто-герой потонуло в руїнах і масових похованнях. Саме тут Росія здійснила свій найцинічніший теракт — скинула дві 500-кілограмові авіабомби на Маріупольський драмтеатр, попри гігантський напис «ДЕТИ» на площі перед будівлею.
До повномасштабної війни місцевий гігант «Азовсталь» виробляв метал за передовими технологіями й експортував продукцію у понад 30 країн світу. Нині ж цей завод перетворився на символ незламності.
В обличчі захисників «Азовсталі» Маріуполь прославився спротивом непереборному, здавалося б, злу.
Для Росії ж Маріуполь — це сторінка вічної ганьби та жорстоких злочинів проти людяності.
Шрифт:
Mariupol Strong
Наступна літера та подія
Маріуполь
Проєкт у
соцмережах
Щедрик
Хрещення Русі
Пересопницьке Євангеліє
Щедрик
Іван Франко
Фальц-Фейн та «Асканія»
АН-225 «Мрія»
Будинок «Слово»
Фальц-Фейн та «Асканія»
«Як умру, то поховайте...»
Запорізька Січ
Іван Франко
Запорізька Січ
Фальц-Фейн та «Асканія»
«Сміливі завжди мають щастя»
Українські січові стрільці
«Лісова пісня»
Щедрик
АН-225 «Мрія»
Данило Галицький
Голодомор
«Сміливі завжди мають щастя»
«Наша армія, наші хранителі»
Українські січові стрільці
Референдум 1991 року
Пересопницьке Євангеліє
Ирій, индик та ирод
Воля
Пересопницьке Євангеліє
Маріуполь